Jak sprzątnąć wszystko po pożarze?

Czasem zdarzają się w życiu takie katastrofy, których nie możemy przewidzieć. Pomimo że odczuwamy wielki psychiczny dyskomfort, jednak musimy podjąć też racjonalne decyzje i włożyć dużo pracy, aby takie sytuacje opanować i je naprawić. Tak też dzieje się podczas pożaru domu. Sprzątanie po pożarze można sobie ułatwić. Można zacząć je na dwa sposoby i rozdzielić etap papierkowy od sprzątania ułatwi nam to pracę. Jakie to są? Jeden z nich jest to formalny, gdzie czeka nas cała sytuacja z ubezpieczeniem, a zarówno z policją i ich dochodzeniem. Drugi z nich jest to właściwy, kiedy też musimy uprzątnąć te pogorzelisko.

Jak sprzątać po pożarze?

Etap I

Po ugaszeniu całego pożaru trzeba od razu zgłosić tę szkodę do ubezpieczalni. Czasem może, wydarzyć się ten problem w niedziele bądź święta to możemy, zgłosić to przez Internet. Pamiętaj, żeby nic nie insynuować ubezpieczalni o całym wybuchu pożaru. Ważna jest tutaj, a wręcz kluczowa opinia policji to na ich zeznaniach i opinii ubezpieczalnia będzie wypłacać Ci odszkodowanie. Dochodzenie takie, jednak nie trwa krótko.

Później pojawi się agent z naszej ubezpieczalni, więc musimy się powstrzymać od sprzątania. Agent ten ma za zadanie oszalować szkody wyrządzone pożarem i dlatego, też nie wolno zacząć sprzątać. Musimy przygotować dla niego akt notarialny, a też dokument potwierdzający przegląd kominkowy o ile posiadał dom kominek. Przepisy prawne pomagają, w uzyskaniu dodatkowych informacji co trzeba, dodatkowo przygotować.

Etap II

Jak sprzątać po pożarze pamiętaj, nie możesz, zwieść się swojej psychice, która nie chce sprzątać po tragedii. Niestety trzeba załatwić formalności a później posprzątać. Dziś przedstawimy jak najszybciej to zrobić.

Jak szybko posprzątać po pożarze?

Mimo psychicznych oporów po załatwieniu formalności czas wziąć się za sprzątnie. Wiele rzeczy, jednak można jeszcze uratować, które jeszcze nam posłużą. Ważne jest to, by pamiętać, że po pożarze zostaje tam wiele szkodliwych substancji. Dlatego, też warto sprzątać intensywnie krótko i najlepiej w maseczce. Pamiętaj, też o odpowiednim ubiorze.

  • Maseczka.
  • Ubranie z długim rękawem.
  • grube rękawice.
  • Buty z blaszką.

Wszystko to się przyda podczas sprzątania, by nie zrobić sobie krzywdy. Jak sprzątać po pożarze? Najlepszą metodą będzie, pierw wyniesienie, spalonych akcesoriów takich jak RTV i AGD, które po spaleniu wydzielają toksyczne dla organizmu substancje. Kolejną rzeczą to wynieść rzeczy takie jak meble i zabawki dziecka, które też mogą grozić naszemu zdrowiu. Kolejnym zabiegiem podczas sprzątania będzie wynoszenie reszty akcesoriów i szukanie tego, co jeszcze się nadaje do użytku. Kolejnym punktem ważnym będzie sprzątanie i oczyszczanie powietrza. Wówczas wtedy można zdjąć już maseczkę. Pamiętaj, jednak, żeby codziennie zmieniać owe maseczki.

Porządki po pożarze często trwają od tygodnia wzwyż, ponieważ nie można przebywać w takim domu zbyt długo. Pamiętaj o zasadach sprzątania. Lista, która przyda się podczas sprzątania to:

  • Zeszyt.
  • Długopis.
  • Telefon.
  • Rękawiczki.
  • Ubrania.
  • Maseczki.

Po co długopis zeszyt i telefon? Musimy zapoznać się z naszym ubezpieczeniem i wtedy warto zapisać rzeczy, które dało się uratować a jakich nie. Porobić zdjęcia zniszczeń w środku, by mieć swoje udokumentowane elementy i fotografie.

Artykuł powstał dzięki http://mermar.pl/

 

You may also like...