Zimne stopy od płytek w łazience? Mamy na to sposób!

Przeraźliwe zimno bijące w nasze stopy szczególnie wtedy gdy idziemy się myć, bądź przechadzamy za dnia czy nocą za potrzebą potrafi być uciążliwe. Myjąc się w ciepłej wodzie i wychodząc bosymi stopami na zimne płytki… nie jest to najprzyjemniejsze uczucie jakie można zaznać. Za pomocą dzisiejszego artykułu przekonasz się jak w prosty sposób załatwić ten problem.

Ogrzewanie elektryczne jako odpowiednie rozwiązanie

Jeżeli chodzi o ogrzewanie elektryczne, to mamy 3 sposoby ogrzewania elektrycznego: za pomocą kabli grzewczych, maty grzewczej oraz folii grzewczej. Kable grzewcze powoli odchodzą do lamusa, gdyż jest to najstarsze rozwiązanie i te nowsze w postaci maty oraz najnowszego czyli folii grzewczej wypierają te starsze.

Wydaje się, że dla łazienki najlepszym rozwiązaniem będzie mata grzewcza, którą układa się pod płytkami, a więc najlepiej zastosować takie rozwiązanie, gdy remontujemy, bądź budujemy nasz dom. Na początku zanim zabierzemy się do remontu zaprośmy pod dach elektryka, bo pomimo tego, że jest to rozwiązanie nie dość trudne, ale jednak jest to prąd i warto by nad takimi pracami czuwał profesjonalista.

Pierwszym krokiem jest położenie płyt izolacyjnych, które kładziemy na oczyszczoną i gładką powierzchnię. W dalszej kolejności rozkładamy matę grzewczą, ale pamiętajmy by nie robić tego w miejscu, w którym będziemy mieć meble, czy też inny sprzęt – kładźmy ją tylko w miejscu takim, gdzie będą płytki i nic więcej. Ponadto wprowadzamy przewód zasilający do naszego centrum dowodzenia, czyli puszki przełącznika. Teraz kładziemy zaprawę, którą rozprowadzimy kielnią i jednocześnie wzmacniamy element grzewczy poprzez warstwę kleju, bądź inną maź wzmacniającą. Gdy nasz klej stwardnieje, możemy przechodzić do układania płytek.

Wady ogrzewania podłogowego są niewielkie, w zasadzie jedyną jest wzrost cen za zużytą energię, jednakże jest to rozwiązanie tylko na jesienne i wieczorne zimowe wieczory, zalet jest zdecydowanie więcej i warto korzystać z takiego rozwiązania nie tylko w łazience, ale również w pozostałych pomieszczeniach naszych domów, czy też mieszkań.

 

You may also like...